O firmie

Czyli jak w kilku zdaniach opowiedzieć historię życia...


O NAS
(czyli jak rozpętałem własną firmę)

Historię powstania firmy zapamiętajcie dobrze. Zapytani o nią w przyszłości przez właściciela, kto wie - być może wygracie darmowy przegląd wózka widłowego…

Po kilkunastu latach pracy w otoczeniu planów do wykonania, klientów do odwiedzenia, wyrabianiu norm, ciągłego negocjowania i braku otwartości na wprowadzanie nowinek, pojawił się pomysł 3W czyli założenia własnej działalności, na własnych zasadach i w oparciu o własne rozwiązania i pomysły. Ludzie składają się z białka i wody, Mariusz z upartości i pragmatyzmu, więc jak postanowił tak zrobił.

Oficjalne założenie firmy nastąpiło w marcu 2012 roku. Oczywiście towarzyszyło temu duże poczucie niepewności i wiele pytań jak to będzie. Zawsze jednak uspokajał wielki balon z napisem DOŚWIADCZENIE, który złapany za sznurek niósł wysoko w górę umożliwiając intensywny rozwój firmy. Początek IDEA-TECH związany był stricte z serwisem wózków widłowych. Właściciel jako maniak i pasjonat dał się porwać technicznemu nurtowi. W kolejnych latach niczym wachlarz rozwijana była oferta firmy m.in. o zakres produktowy – wózki widłowe, baterie trakcyjne, prostowniki, części zamienne, a także oferowane rozwiązania i usługi – wynajem sprzętu magazynowego, serwis baterii trakcyjnych, regeneracja części oraz naprawa masztów.

W IDEA-TECH od zawsze z największą przyjemnością śledziło się wszelkie nowinki techniczne i chętnie na ten temat dyskutowało – do czego serdecznie prowokujemy! Zawsze frontem do klienta potrafiono zaproponować rozwiązania, które nie znajdowały odzwierciedlenia w ofercie innych firm. Konkurencja twierdziła, że tej części nie da się wymienić – niemożliwe! Trzeba sprowadzić ją z daleka – proszę bardzo! Nie raz stawaliśmy na głowie by zdobyć ją specjalnie dla klienta choćby była ukryta 10 metrów pod ziemią!

Ciężka, systematyczna praca oraz wnikliwa obserwacja rynku i potrzeb klienta spowodowała, że dziś dysponujemy pełnym zapleczem usługowym, jesteśmy w stanie wymienić, zregenerować a nawet wyprodukować wiele pozycji w ramach własnego warsztatowego podwórka. Dobrze jest robić dobrze! W ten sposób powstają produkty, rozwiązania i usługi, które odpowiadają Państwa oczekiwaniom. Mariusz to człowiek orkiestra i chociaż bęben zostawił na siłowni, basenie i innych górskich szlakach, w duszy zawsze grały i będą grać techniczne nutki!

 


LUDZIE
(uwaga – nie mają krawatów i mogą się awanturować)

Pierwszym pracownikiem w firmie był Piotr, który dziś jest świetnym szefem serwisu. Nad sprawami administracyjno-personalnymi czuwa niezastąpiona i zawsze pomocna Basia. Pozostałą wartość dodaną IDEA-TECH stanowią technicy i specjaliści, którzy jako wykwalifikowana kadra zapewniają Państwu techniczne i merytoryczne wsparcie.

W IDEA-TECH dbamy o to by nasz zespół dzięki odpowiedniemu przygotowaniu służył Państwu pomocą, niestandardowymi rozwiązaniami i technicznymi podpowiedziami. Nasi technicy i specjaliści posiadają uprawnienia UDT w zakresie konserwacji i obsługi wózków widłowych. Staramy się odpowiadać na wszystkie pytania, serdecznie radzić i przedstawiać rozwiązania do problemów, z którymi inne firmy sobie nie poradziły.

Jednak dobra współpraca charakteryzuje się przede wszystkim zaufaniem, dlatego ciężko pracujemy by na nie zasłużyć. Dokładamy wszelkich starań, aby spełnić Państwa oczekiwania. Moglibyśmy wymieniać tak dalej, jednak jesteśmy tylko ludźmi i nam również zdarzają się pomyłki. Nie oznacza to, że nie potrafimy się do nich przyznać. Wręcz przeciwnie.
Z każdej takiej sytuacji wyciągamy wnioski, ulepszamy metody pracy, ofertę, a czasem nawet samych siebie! Wprowadzamy działania zapobiegawcze i stawiamy czoła powstałym problemom.

Cenimy Państwa pochwały i jesteśmy wniebowzięci, kiedy słyszymy dobre słowa. Jednak jeszcze bardziej zależy nam, aby dzielili się Państwo swoimi uwagami co pozwoli nam na ciągłe doskonalenie i da poczucie satysfakcji ze współpracy.

 


OCHRONA ŚRODOWISKA
(zielono mi)

Ponieważ kwestie ekologii są nam bliskie również prywatnie – z przyjemnością zostały wdrożone na gruncie zawodowym. Prowadzenie działalności bez szkody dla środowiska i przestrzeganie zasad gospodarki odpadami to kwestie towarzyszące IDEA-TECH od początku działalności. Zidentyfikowaliśmy wymagania prawne z zakresu ochrony środowiska i na bieżąco je monitorujemy. W rejestrze prowadzonym przez marszałków województw (BDO) znajdziecie nas pod numerem rejestrowym 000130307.

Składamy sprawozdania w jakim zakresie korzystamy ze środowiska. Jako wytwórca odpadów przekazujemy je podmiotom mającym pozwolenia na zbieranie lub przetwarzanie. A jako wprowadzający do obrotu baterie i akumulatory przemysłowe oraz oleje podjęliśmy współpracę z podmiotem pośredniczącym CCR Polska Sp. z o. o.